Blog

Rozhovor Jitkou Medovou – přední fyzioterapeutkou se zaměřením na ergonomii

V dnešním světě, kde většina z nás tráví hodiny seděním u počítače, je důležité zamyslet se nad vlivem našeho pracovního prostředí na naše zdraví. Hovořili jsme s fyzioterapeutkou se zaměřením na ergonomii Jitkou Medovou, o výhodách používání polohovacích stolů PROFIdesk a o tom, jak mohou tyto stoly přispět k lepšímu zdraví a celkové pohodě.

Dobrý den, můžete nám říct, proč doporučujete polohovací stoly?

Sedavé zaměstnání není z evolučního pohledu pro tělo prospěšné. Polohovací stoly mohou lidem pomoci předcházet problémům s pohybovým systémem u lidí, kteří musí trávit mnoho hodin u pracovního stolu.

 

jitka

Jitka Medová

fyzioterapeutka s preventivním zaměřením, vede osvětové přednášky a workshopy o zdraví pohybového systému pro firmy, veřejnost i zájmové skupiny. Lektor pracovní ergonomie (nejen firemní, ale i v oblasti sociální péče). Fyzioterapeutka týmu nevidomých fotbalistů Avoy MU Brno.

 

Jaké konkrétní zdravotní výhody mají tyto stoly?

Polohovací stoly, jako jsou ty od Profidesku, umožňují uživatelům střídat mezi sezením a stáním, což má mnoho zdravotních výhod. Předchází to chronickým bolestem zad, snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění a eliminuje únavu.  Pravidelné střídání sezení a stání také podporuje cirkulaci a může zlepšit celkové držení těla.

Co na stolech PROFIdesk považujete za největší přednost?

Kromě zdravotních výhod, které jsem zmínila, PROFIdesk nabízí vysokou kvalitu a variabilitu. Silné desky s tloušťkou 25 mm a možnost upravit stůl na míru znamená, že každý si může najít ten pravý stůl pro své potřeby. 

Jak byste zhodnotila vliv polohovacích stolů PROFIdesk na produktivitu v práci?

Je dobře zdokumentováno, že střídání sezení a stání může výrazně zlepšit soustředění a celkovou efektivitu práce. A z praxe mohu potvrdit, že tomu tak skutečně je.

Existují nějaké další rady, které byste chtěla dát lidem, kteří zvažují přechod na polohovací stůl?

Důležité je si uvědomit, že pouhá změna stolu není univerzálním řešením. Je třeba také dbát na správnou ergonomii, pravidelně si dělat přestávky a udržovat aktivní životní styl. Polohovací stoly, jako je PROFIdesk, jsou výborným nástrojem pro zlepšení vašeho pracovního prostředí, ale měly by být součástí širší ergonomické strategie. Ráda bych upozornila, že pro efekt je třeba se vyvarovat nejčastější chyby - nestát s uzamknutými koleny. Kolena v maximálním propnutí totiž velmi negativně působí na celou páteř a z takového stoje potom bolí záda často ještě víc.

Děkujeme za cenné informace a doporučení. Pro ty, kteří hledají řešení pro zdravější pracovní prostředí, se zdá, že polohovací stoly PROFIdesk jsou ideální volbou.

Proč jsou polohovací stoly ProfiDesk ideální volbou pro školáky

V době, kdy se školní vzdělávání stále více přesouvá do domácího prostředí a děti tráví hodiny seděním u počítačů a učebnic, je důležité zamyslet se nad jejich pracovním prostředím. Polohovací stoly PROFIDesk nabízejí řešení, které podporuje zdravý vývoj a učení vašich dětí. V tomto textu vám představíme, proč by polohovací stoly ProfiDesk měly být součástí každé dětské studovny.

1. Podpora správného držení těla a prevence zdravotních problémů: Děti, které tráví hodiny seděním, jsou náchylné k problémům s držením těla a bolestmi zad. Polohovací stoly PROFIDesk umožňují snadno střídat mezi sezením a stáním, což podporuje správné držení těla a snižuje riziko vzniku těchto problémů.

2. Zlepšení soustředění a výkonu ve škole: Střídání sezení a stání během studia může pomoci zlepšit soustředění a celkový výkon ve škole. Dynamické pracovní prostředí podporuje lepší průtok krve a může zvýšit energii a pozornost dětí, což je klíčové pro efektivní učení.

3. Přizpůsobitelnost a růst s dítětem: Polohovací stoly ProfiDesk jsou navrženy tak, aby vyhovovaly různým výškám a potřebám vašeho dítěte. To znamená, že stůl může "růst" s vaším dítětem, což je ekonomicky efektivní a zajišťuje, že vaše investice vydrží mnoho let.

4. Vytvoření zdravého pracovního návyku: Zavedení polohovacího stolu do studijního prostředí vašeho dítěte může pomoci vytvořit zdravé pracovní návyky, které mohou mít dlouhodobý pozitivní vliv na jejich zdraví a pracovní etiku.

5. Moderní a přitažlivý design: PROFIDesk stoly nabízejí moderní design, který se líbí dětem a zároveň zapadne do jakéhokoli domova. Vzhled je důležitý pro motivaci dětí, a stylové a funkční pracovní prostředí může podnítit jejich zájem o učení.

Investice do polohovacího stolu PROFIDesk pro vaše děti není jen investicí do nábytku, ale do jejich zdraví, vzdělání a budoucnosti. Takový stůl poskytuje flexibilní, zdravé a motivující prostředí pro studium, které pomáhá vašemu dítěti dosáhnout jeho nejlepšího výkonu ve škole a zároveň podporuje jeho celkové fyzické a duševní zdraví.

Proč si vybrat polohovací stoly PROFIdesk: Kombinace zdraví a kvality

V dnešní době, kdy sedavý způsob života dominuje jak v práci, tak i v osobním životě, je důležité hledat řešení, která podporují naše zdraví a zvyšují produktivitu. Polohovací stoly Profidesk nabízejí ideální kombinaci ergonomie, kvality a individuality, která může významně ovlivnit jak vaše zdraví, tak efektivitu vaší práce.

1. Rychlé dodání

Jednou z klíčových výhod polohovacích stolů PROFIdesk je rychlé dodání. V dnešním uspěchaném světě je čas cenný a Profidesk to rozumí. Vaše objednávka bude expedována s prioritou, což znamená, že si můžete téměř okamžitě užít výhod práce na stojáka.

2. Variabilita a přizpůsobení

Další výhodou je vysoká míra variability a možnost přizpůsobení stolu vašim potřebám. Můžete si vybrat z různých velikostí, tvarů a designů, což zaručuje, že váš stůl bude dokonale odpovídat vašemu pracovnímu prostoru a stylu.

3. Kvalitní desky s tloušťkou 25 mm

Kvalita materiálů je klíčová. Desky Profidesk jsou silné 25 mm, což zajišťuje stabilitu, dlouhou životnost a odolnost proti každodennímu opotřebení. Tato pevnost a odolnost znamenají, že váš stůl vydrží mnoho let, aniž by došlo ke ztrátě estetiky nebo funkcionality.

4. Možnost upravení desky na míru

Pro ty, kteří hledají ještě větší míru individualizace, nabízí Profidesk možnost upravit desku stolu přesně na míru. Tímto způsobem může váš pracovní prostor odrážet vaši osobnost a zároveň splňovat všechny vaše ergonomické potřeby.

5. Zdravotní výhody

Nejvýznamnější přínos polohovacích stolů PROFIdesk spočívá v jejich zdravotních výhodách. Jak již bylo zmíněno, sedavý způsob života může vést k řadě zdravotních problémů, jako jsou bolesti zad, nadváha, problémy s trávením, a dokonce i zvýšené riziko některých onemocnění. Polohovací stoly PROFIdesk vám umožní snadno přecházet mezi sezením a stáním, což vede k:

  • Zlepšení soustředění a efektivity,
  • Redukci vleklých bolestí zad,
  • Omezení nadváhy,
  • Ulevění krční páteři,
  • Posílení svalstva,
  • Snížení hladiny cukru v krvi a rizika obezity.

Vybírat polohovací stůl PROFIdesk znamená investovat do svého zdraví, pohodlí a produktivity. S rychlým dodáním, variabilitou, kvalitními materiály a možností upravení na míru budou stoly PROFIdesk hledat konkurenci jen těžko.

3 položek celkem
Zpět do obchodu